בקרי טעינה סולאריים

בקר טעינה הוא הרכיב שמחובר לקולטים הסולאריים מצד אחד ולמצברים מצד שני ומוודא שהמצברים מקבלים בדיוק את הטעינה שהם צריכים. הבקר מגן מטעינת יתר כשיש שמש חזקה ומפסיק את הטעינה כשהמצבר מלא.
לרוב הבקרים יש צג שבו אפשר לראות את רמת הטעינה באותו רגע ופרמטרים נוספים.
לרוב הבקרים 6 יציאות : 2 עבור חיבוור מהקולטים 2 עבור חיבור למצברים ו2 עבור חיבור תאורה במתח נמוך של 12 או 24 וולט.
לחלק מהבקרים יש יציאת USB לחיבור מכשירים שעובדים על מתח מתאים.
יש שני סוגי בקרים : בקרים שעובדים בשיטת Pulse-width modulation PWM טעינה רב שלבית בקר שהוא יותר זול ועובד במתחים נמוכים יחסית.
ובקרים שעובדים בשיטת Maximum power point tracking MPPT בה הבקר מתאים את מהירות הטעינה בין המצברים לפנאלים.
בקר מסוג MPPT מצד אחד צריך לעבוד במתחים יותר גבוהים ממתח המצברים אך מצד שני הוא מנצל עד 30 אחוז יותר מהקולטים ולכן הוא היעיל ביותר במיוחד במערכות בינוניות וגדולות.
במתחים גבוהים גם ניתן לחבר יותר פנאלים לבקר MPPT מאשר לבקר PWM.
סינון ומיון ›
גבעות יהודה לא תהיה אחראית לנזק ישיר או עקיף עקב איחור בהגעת המוצר. אנו רק מוכרים מוצרים ולא תהיה לנו שום אחריות למערכת שהותקנה לבד.
אנחנו ממליצים להתקין את המערכות ע"י מתקין מקצועי שמתמחה במערכות סולאריות וכן לבצע חיבור ללוח חשמל עי חשמלאי מוסמך.
גם בהתקנת מערכת סולארית עצמאית קטנה אנו ממליצים להתקין לוח חשמל כולל מפסק פחת עי חשמלאי מוסמך ולא להשתמש ישירות בשקע של 220 וולט שיוצא מהממיר.
גבעות יהודה לא תהיה אחראית לכל נזק שנגרם עקב התקנה עצמאית של מערכת.
לגבי התקנת פאנלים: פאנלים הם בעל שטח פנים גדול וחשופים לרוח ובעצם הם כמו מפרש, וברוח הכוח שהם יוצרים הוא עצום ועלול להיגרם נזק רב באם לא מתקינים אותה בצורה חזקה ונכונה או על גג שאינו מספיק חזק. אנו ממליצים להתקין אותם רק על גגות תקניים ואך ורק על ידי מתקין חיצוני בעל ניסיון בהתקנת פאנלים סולאריים על גגות, ורק על גגות שיש אישור קונסטרוקטור לגבי חוזקם.
מצברי עופרת חומצה כשמם כן הם מכילים חומצה וצריך לנקוט באמצעי זהירות בטיפול בהם . אנו ממליצים להתקין פיוז בחיבור בין המצברים לממיר ובין הקולטים לבקר וכאמור עי מתקין בעל ניסיון בהתקנת מערכות סולאריות .
לגבי האחריות על המוצרים האחריות היא רק על פגם במוצר בשימוש רגיל ולא פגם כתוצאה ממחדל של הקונה או מי מטעמו כגון חיבור קטבים הפוך לממיר שעלול לשרוף אותו או חיבור מספר גדול מדי של קולטים לבקר טעינה וכדומה .
בכל מקרה האחריות תהיה רק למוצר עצמו לתיקון המוצר ואו החלפתו ולא עבור נזקים ישירים או עקיפים שנגרמו עקב אי תקינות המוצר או הזמן שלקח עד שתוקן המוצר.
אנו ממליצים לשים לב לעובי הכבלים במערכת לדוגמא: כבל 6 ממ מתאים לזרם של עד 30 אמפר ולכן אם במערכת או בחלקה זורם יותר מ30 אמפר רצוי להשתשמש בכבל יותר עבה.
את המצברים והבקר והממיר אנו ממליצים להתקין במבנה מאוורר מוגן מגשם וללא גישה לילדים ולהתקין אמצעי לכיבוי אש .
אסור לשים על המצברים שום חפצים במיוחד לא מוליכים .