חיווט למערכות סולאריות

חיווט שצריך למערכת סולארית עצמאית :
מחברים מוגני מים מסוג mc4 שמתחברים לפנלים.
כבלים שמתחברים למחברים ומחברים בין הפנלים למסופים מרכזיים בדכ של 6 מ"מ עם בידוד עבה מיוחדים למערכות סולאריות כמו שיש אצלנו באתר.
כבלים בין המסופים המרכזיים לבקר טעינה שעוביים נקבע לפי הזרם המקסימלי שעובר דרכם( לא תמיד מספיק הכבל של ה6 מ"מ )
כבלים בין הבקר טעינה למצבר גם לגביהם עוביים נקבע לפי הזרם המקסימלי העובר דרכם ולא תמיד מספיק הכבל של ה6 מ"מ.

כבלים בין המצברים לממיר משתמשים בכבלים של 25 מ"מ ,35 מ"מ, 50 מ"מ או 70 מ"מ .
כבלים בין המצברים משתמשים בד"כ בכבלים של 50 או 70 מ"מ .
פיוז ובית פיוז עדיף פיוז מצופה זהב למניעת התנגדות והפסדי מתח שבא באמצע אחד הכבלים שבין המצבר לממיר.

סינון ומיון ›
גבעות יהודה לא תהיה אחראית לנזק ישיר או עקיף עקב איחור בהגעת המוצר. אנו רק מוכרים מוצרים ולא תהיה לנו שום אחריות למערכת שהותקנה לבד.
אנחנו ממליצים להתקין את המערכות ע"י מתקין מקצועי שמתמחה במערכות סולאריות וכן לבצע חיבור ללוח חשמל עי חשמלאי מוסמך.
גם בהתקנת מערכת סולארית עצמאית קטנה אנו ממליצים להתקין לוח חשמל כולל מפסק פחת עי חשמלאי מוסמך ולא להשתמש ישירות בשקע של 220 וולט שיוצא מהממיר.
גבעות יהודה לא תהיה אחראית לכל נזק שנגרם עקב התקנה עצמאית של מערכת.
לגבי התקנת פאנלים: פאנלים הם בעל שטח פנים גדול וחשופים לרוח ובעצם הם כמו מפרש, וברוח הכוח שהם יוצרים הוא עצום ועלול להיגרם נזק רב באם לא מתקינים אותה בצורה חזקה ונכונה או על גג שאינו מספיק חזק. אנו ממליצים להתקין אותם רק על גגות תקניים ואך ורק על ידי מתקין חיצוני בעל ניסיון בהתקנת פאנלים סולאריים על גגות, ורק על גגות שיש אישור קונסטרוקטור לגבי חוזקם.
מצברי עופרת חומצה כשמם כן הם מכילים חומצה וצריך לנקוט באמצעי זהירות בטיפול בהם . אנו ממליצים להתקין פיוז בחיבור בין המצברים לממיר ובין הקולטים לבקר וכאמור עי מתקין בעל ניסיון בהתקנת מערכות סולאריות .
לגבי האחריות על המוצרים האחריות היא רק על פגם במוצר בשימוש רגיל ולא פגם כתוצאה ממחדל של הקונה או מי מטעמו כגון חיבור קטבים הפוך לממיר שעלול לשרוף אותו או חיבור מספר גדול מדי של קולטים לבקר טעינה וכדומה .
בכל מקרה האחריות תהיה רק למוצר עצמו לתיקון המוצר ואו החלפתו ולא עבור נזקים ישירים או עקיפים שנגרמו עקב אי תקינות המוצר או הזמן שלקח עד שתוקן המוצר.
אנו ממליצים לשים לב לעובי הכבלים במערכת לדוגמא: כבל 6 ממ מתאים לזרם של עד 30 אמפר ולכן אם במערכת או בחלקה זורם יותר מ30 אמפר רצוי להשתשמש בכבל יותר עבה.
את המצברים והבקר והממיר אנו ממליצים להתקין במבנה מאוורר מוגן מגשם וללא גישה לילדים ולהתקין אמצעי לכיבוי אש .
אסור לשים על המצברים שום חפצים במיוחד לא מוליכים .